terápia kamaszoknak és fiataloknak veszprémben
Milyen ma kamasznak lenni,
mi bénítja meg a mai fiatalokat?

Miért lehet szükség terápiára kamaszoknak és fiataloknak? A 21. században a kamaszok és fiatalok idegrendszerét nagy mennyiségben érik olyan hatások, ingerek, üzenetek, amelyek a korábbi generációk, például a szüleik számára újak, ismeretlenek. Ezek az eltérő hatások alakítják a személyiségüket, világlátásukat és mindennapi működésüket.
A szemünk előtt zajló hipergyors technológiai fejlődés és az ezzel párhuzamos mammutlassúságú társadalmi átalakulás egészen egyszerűen korábban ismeretlen élethelyzeteket eredményez. Az újszerűség miatt a fiatalok és kamaszok sokszor a felnőttek tapasztalatai, józan támogatása nélkül kell, hogy boldoguljanak. Gyakran érzik magukat egyedül, és látják magukat vagy a szüleiket ufónak, mert nem egy nyelvet beszélnek. Egy pszichológus olyan külső támogatást tud nyújtani, mely a családi mintáktól mentes és független.
Miért érdemes kamaszként, fiatalként pszichológus segítségét kérni?
A kamaszok és fiatalok életkorban még közel vannak a gyerekkorukhoz, ezért könnyebben hozzáférnek a családból hozott mintázatokhoz, bénító szülői üzenetekhez, amik hatással vannak a mindennapjaikra. Emiatt sokkal hatékonyabban lehet dolgozni a felmerülő fájdalmas történetekkel, mint később, már felnőtt korban.
Tapasztalatom szerint a kamasz és fiatal felnőtt életszakaszban megtapasztalt és begyakorolt önismereti, önfejlesztő munka a leghatékonyabb a sikeres felnőtt élet szempontjából. Ekkor még “időben” tudják a fiatalok kialakítani a belső egyensúlyt, új megküzdési módokat dolgozhatnak ki, és átírhatják az esetleges bántó, bénító családi üzeneteket. Veszprémben pszichológusként a kamaszokat és fiatalokat sétálós terápia keretében is tudom fogadni, mely kimozdít, elindít.

Milyen témákkal tudunk együtt dolgozni?
Ifjúsági pszichológusként Veszprémben tudom fogadni személyesen ezt a korosztályt. Célom, hogy egy bizalmas légkörben az alábbi témakörökben nyújtsak megértést és praktikus eszközöket.
Terápia Kamaszoknak (14-18 évesek)
- Ki vagyok én? Mi történt velem?
- Önszabályozás
- Belső egyensúlyom megtalálása
- Ismerkedés az énhatáraimmal
- A haragom kifejezése és becsatornázása
- Egyedül érzem magam, nem tudok kapcsolódni a kortársaimhoz
Terápia Fiataloknak (18-24 évesek)
- Ki vagyok én? Mi történt velem?
- Kapcsolódás a bennem élő gyerekkel
- Énhatárok erősítése, határhúzás, kommunikáció, önérvényesítés
- Belső erőforrásaim feltérképezése
- Hogyan hatnak rám a családi minták (barátságaimban, formálódó párkapcsolataimban)?
- Megbénítanak az elvárások, szorongok, nem tudok teljesíteni
Tedd meg az első lépést
A legnehezebb elindulni és segítséget kérni.
Az irány megtalálásában már ketten leszünk.