Rólam

gyermek és ifjúsági klinikai szakpszichológus

Jelenleg egyéni terápiákat tartok Veszprémben és vonzáskörzetében, valamint online is fogadok klienseket. Dolgozom pszichológusként és szupervizorként több gyermekvédelmi intézményben, képzéseket tartok trauma és traumatudatos gondoskodás témakörben, oktatok az ELTE pedagógiai szakpszichológus képzésében. Tagja vagyok a Traumaközpont csapatának. Egy saját, a különböző traumák hatásait gyógyító program kidolgozásán dolgozom.

Tovább

Rózsa Móni - Veszprémi Pszichológus

gyermek és ifjúsági klinikai szakpszichológus

Rózsa Móni - Veszprémi Pszichológus - Gyermek és Ifjúság Pszichológus
Rózsa Móni - Veszprémi Pszichológus - Gyermek és Ifjúság Pszichológus

Szemléletemet leginkább a Bruce D. Perry, amerikai pszichiáter által alapított Neurosequential Network  trauma orientált képzésén elsajátított tudás határozza meg. A neuroszekvenciális modell (NMT) azt tárja fel, hogy az átélt traumák milyen összetett hatással lehetnek a testi, lelki és idegrendszeri fejlődésre. 

Rózsa Móni - NMT pszichológus

Rózsa Mónika elvégezte az
NMT Tréning
I. és II. szintjét.

Ez a korszerű, ugyanakkor komplex tudás mindenki számára érthető formában megosztható, és így könnyen alkalmazható szülők, családok és pszichológiai területen nem jártas emberek számára is. 

Szakmai pályafutásom és korábbi munkáim során tapasztalatot szereztem élménypedagógiai és élményterápiás programok kidolgozásában és megvalósításában, intézményfejlesztésben (iskolai kultúra formálása, módszertani megújulás, pedagógus tréningek) és gyermekvédelemben dolgozó szakemberek számára biztosított szupervízióban.

Szemléletemben holisztikus, megoldásorientált, a belső erőforrások és gyógyulási potenciál előhívását támogató folyamatokat segítem. A terápiás munkámban gyakran lépek ki a tradicionális keretekből, úgynevezett “sétáló” terápiákban. Hiszem, hogy a gyógyulást és a belső egyensúly helyreállítását ösztönző teret közösen hozzuk létre a kliensekkel, legyenek ők akár gyerekek, szülők vagy munkahelyi közösségek.

Hiszem és tapasztalom, hogy minden emberben él az öngyógyító erő, ami képes újra megerősödni és felülírni a legborzalmasabb tapasztalatokat is.

Ezen az úton segítek a következő lépés megtételében.

Vegyük fel a kapcsolatot
Rózsa Móni - Veszprémi Pszichológus - Klinikai szakpszichológus
Rózsa Móni - Veszprémi Pszichológus - Klinikai szakpszichológus

Kiket és milyen formában tudok munkámmal támogatni?

Gyermek és család terápia - Gyerek pszichológus Veszprém - klinikai szakpszichológus

Gyerekeket és családokat

Egyéni- és családterápiával

Kamaszok és Fiatalok terápiája - Ifjúság Pszichológus Veszprém - Klinikai szakpszichológus

Kamaszokat és fiatalokat

Egyéni terápiával

Felnőtt terápia - Veszprém pszichológus - Klinikai szakpszichológus

Felnőtteket
és szülőket

Egyéni terápiával és előadásokkal

Pszichológiai előadások - Pszichológiai workshopok - Veszprém
Pszichológiai előadások - Pszichológiai workshopok - Veszprém

Szülőket, szakembereket, intézményeket

Előadásokkal, workshopokkal és szakmai szupervízióval

Tedd meg az első lépést

A legnehezebb elindulni és segítséget kérni. 
Az irány megtalálásában már ketten leszünk.

Időpontot szeretnék

tanulmányaim

Számomra a pszichológus
hivatás egy életen át tartó tanulás

Számomra a pszichológusi „lét” és működés nem áll meg az iskolai vagy formális keretek között történő tanulásban. A munkám során alkalmazott eszközök sem sorolhatók be egyik vagy másik módszertani megközelítésbe. Rám is ugyanúgy igaz, hogy az életutam, a sikerek, kudarcok vagy nehéz helyzetek formálták a személyiségem, a klienseimhez és a munkához való hozzáállásom. Én is egy úton vagyok, ahol folyamatosan fejlődök és tanulok, sokszor együtt a hozzám fordulókkal. Gyakran köszönöm meg egy séta, beszélgetés végén azt, amit aznap a kliensemtől tanultam.

A pszichológia szakot az ELTE-n végeztem, ahol érdeklődésem középpontjában a fejlődéspszichológia szakirány tárgyai voltak. Ennek megfelelően a gyakorlatokat is óvodában, iskolában és gyermekotthonban töltöttem. Az egyetem utolsó éveiben több, a gyerekek és családjaik gyógyítása során alkalmazható módszert kezdtem el tanulni (személyközpontú módszertani képzés, gyermekpszichodráma, játékterápia, családterápia alapozó év, szenzoros integrációs terápia (DSZIT), rajzelemzés stb.).

A következő mérföldkő a gyermek-klinikai szakpszichológus oklevél megszerzése volt. A pécsi képzés a személyes és a szakmai fejlődésemben jelentős változásokat hozott. 

Szakmai pályám talán legjelentősebb változása 2018-ban következett be, amikor részt vettem Bruce D. Perry, amerikai pszichiáter traumák gyógyításával foglalkozó képzésén, Kanadában. A következő két évben elsajátított szemlélet és korszerű neurobiológiai tudás egy új értelmezési keretet adott az eddigi tapasztalataim és tudásom mellé. A traumatudatos szemlélet tovább vitt a szakmai utamon, kinyitotta a lehetőséget az idegrendszer üzeneteinek olvasása, a testtudatos munka irányába és a természet bevonására.

Pszichológusi Szakmai pályafutásom

Gyerekek a középpontban

  • Az egyetemi éveim alatt egy budapesti gyermekotthonban szereztem első munkatapasztalataimat,  ahol nehezen kezelhető gyerekekkel foglalkoztunk. 
  • A diploma megszerzését követően egy budapesti iskolában dolgoztam hét évig iskolapszichológusként súlyos magatartási és beilleszkedési nehézségekkel küzdő gyerekekkel és családjaikkal. Ebben az időszakban az foglalkoztatott a leginkább, hogy a megszerzett tudásomat és a személyes erősségeimet, hogyan tudom egy helyreállító és gyógyító környezet kialakítására fordítani. Egy olyan iskola kialakításán dolgoztunk, ahol a gyerekek életre hívhatták önmaguk legjobb változatát. 
  • Továbblépve, ezt a munkát a Pressley Ridge Magyarország Alapítványnál folytattam. Az itt töltött több, mint 10 év alatt konkrét módszereket tanultam, amelyek a nehezen kezelhető gyerekek hatékony, tiszteletteljes és rendszerszintű támogatását teszik lehetővé. Tanultam és alkalmaztam az élménypedagógiát, krízisintervenciót és gyakorlatot szereztem szakemberek képzésében, támogatásában, intézményfejlesztési folyamatokban, és ezáltal tovább fejlődtem vezetőként is.
  • 2018 óta a szakmai fókuszom középpontjában a traumát átélt gyerekek és felnőttek segítése áll
  • Ezt a munkát 2021. óta már független szakemberként, a korábbiakhoz hasonló területeken, gyermekvédelemben, oktatásban és magán kliensek körében végzem.

Mi mozgat engem?

Kimozdítani a klienseimet, erősséggé formálni a sérülékeny pontjukat

A séta, a mozgás és testtudatos módszerek

Pszichológusként terápiás munkában gyakran kilépek a tradicionális keretekből. Az alkalmazott eszközökkel, a traumatudatos szemléletre építve, ösztönzöm a hozzám fordulók öngyógyító, belső erőforrásait mozgósító folyamatok beindulását.

A séta, a mozgás könnyebben és gyakorlatiasabban értelmezhetővé teszi a legnehezebb eseteket is. Olyan szabadságot biztosít számomra, ami képes ellensúlyozni a traumát átélt emberek történetének súlyát. Veszprémben sétálós terápia keretében fogadom a hozzám fordulókat.

Peter A. Levine, amerikai pszichotraumatológus módszeréből és képzéseiből is merítek. Szabadabban alkalmazom a korábban is használt eszközöket és módszereket, azzal a plusz látásmóddal, hogy egyre tisztábban és pontosabban tudom olvasni a stressz és trauma hatásait a testi reakciókban, a testérzetekben. Mindezt a kliensekkel közösen tudjuk kioldani először a testből, majd az érzelmek és gondolatok szintjén is. A Covid hatására elkezdtem az ún. sétáló-terápiákat a felnőtt kliensekkel. Most már a gyerekekkel kint töltött terápiás órák során is sok tapasztalatot gyűjtöttem, és az online térben is sok mozgást, kimozgatást, testtudatos apró eszközt alkalmazok.

Vegyük fel a kapcsolatot!